Asukoht

Saada päring

// Aadress

Aadress: Tatari 46, 10134, Tallinn

// Phone

646 1299

// E-post

aik@aik-projekt.ee

Ehituskulude prognoos

EHITUSKULUDE PROGNOOS

 

Seda teenust nimetatakse mitmeti – ehitusmaksumuse kalkulatsioon, taotluskalkulatsioon, kulude eelarvutlus, varem lihtsalt ehituslik eelarve, sisu on ikka üks ja sama – võimaldab ehituse tellijal esmalt hinnata ehituskulusid, arvutada investeeringu tasuvusaega, otsustada ehituse hinna ja kvaliteedi vahekorra üle, võimaldab hinnata-analüüsida ehituse töövõtu hankemenetluse käigus alla- ja ülepakkumuste põhjuste ja tagajärgede üle, aitab kaasa ettenägelikult soodsaima pakkumuse välja selgitamiseks, olulised kõrvalekalded pakkumustes on võimalik välja selgitada ja nende põhjusi analüüsida.

Ehituse töövõtu hankemenetlusel on mõistlik jätta kõrvale taotluseelarvest üle 20% odavamad ja ka kõige kallima hinnaga pakkumused, siis võib kindel olla, et parimaks osutunud pretendent viib pakutud hinnaga ka ehitusobjekti lõpuni.

Ehitusmaksumuse kalkulatsiooni täpsus sõltub esitatud materjalide (ehitusprojekti staadiumite) täpsusest – eelprojekti staadiumi alusel koostatud kalkulatsioon võib olla kuni ±20% erinev tööprojekti staadiumi alusel koostatud ehitusmaksumuse kalkulatsioonist.

Soovitatav on taotluseelarve lasta koostada sõltumatutel ekspertidel. Projekteerija ja ehitaja ei ole oma huvide tõttu sõltumatult objektiivsed.

Taotluseelarve koostamise hind sõltub objekti mahukusest ja ka sellest kui lihtsalt on võimalik välja arvutada töömahud. AIK-Projekt OÜ koostab ehituskulude prognoose-taotluseelarveid praegusel ajal hinnaga alates 200 € kuni 600 €.
Ehituskulude prognoos on üks Aik-Projekt OÜ teenustest, lisaks: